Menu
Your Cart

TOSCANELLO ANTİCO PURO

TOSCANELLO ANTİCO PURO
New

TOSCANELLO ANTİCO PURO

Elektronik Sigaraların Zararları E-sigara kullanıcılarının ya da yeni başlayanların karşılaştığı en garip sorunlardan biri elektronik sigaraların verdiği zararlardır. Normal TOSCANELLO ANTİCO PURO Satın Al sigaralarda bulunan 4.000 kimyasal ve kanserojen maddenin neden olduğu zararı açıklamak istersek, ilk olarak makalelerle dolu bir ansiklopedi çıkıyor. Her gün ölüm riski ile en az 1 paket sigara alıyoruz. Yıllar sonra sigaranın verdiği zarar, sağlığımızı daha tehlikeli bir duruma getirir. Avrupa'da tıbbî tavsiye ile alınan ve sigarayı bırakmak isteyenlerin ilk tercihi haline gelen elektronik sigaraların zarar görmesinden bahsetmek istedik.


Elektronik sigaralarda herhangi bir zarar var mı?

Elektronik sigara kullanıcıları araştırmalarını yaptıktan sonra bu ürünlerin zararları hakkında fazla bilgi alamamaktadır. Sigara markaları ve kartelleri, son zamanlarda yaygın olarak kullanılan ve kullanıcıların% 75'inden fazlası sigarayı bırakan elektronik sigaranın zararları adı altında medya, basın ve televizyon kuruluşlarına program TOSCANELLO ANTİCO PURO Sipariş yayınlamak istiyor. Çalışmalar bu cihazlarda herhangi bir hasar bulamadı. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri (FDA) tarafından Genelde Sağlıklı olarak sınıflandırılan bu cihazlar, sigara satış oranlarını düşürdükleri için karalama kampanyaları ile karşı karşıyadır. Elektronik sigaranın bilinen bir zararı yoktur. Duman değil buhar üretirler.


E-sigaralarda kullanılan likit seçimi kaliteli olduğu için nikotin dışında herhangi bir zararı gözlenmedi. Tüm dünyada yaygın olarak ilgi gören elektronik sigaralar, sıradan sigaraların satışı tamamen durdurulacak nitelik ve güçtedir. Bu yoğun ilgi nedeniyle dünyanın farklı yerlerinde ve araştırma alanlarında Ar-Ge çalışmaları başlamıştır. Uzun yıllardır elektronik sigara kullanan kişilerin ifadelerine uygun olarak sağlıkları için bir sorun olmadığını belirtiyorlar. TOSCANELLO ANTİCO PURO Satış Elektronik sigara kullanımında en önemli detay likit seçimidir. Avrupa üniversitelerinde yapılan çalışmalara göre, buhar oluşumu sırasında sıvının oksidasyonunda herhangi bir hasar bulunmadı.


Yakın zamana kadar normal sigaraların televizyon programlarında, dizilerde ve filmlerde nasıl bir tanıtım aracı olduğunu hepimiz hatırlıyoruz. Elektronik sigaraların ancak şeker kadar zararlı olabileceğini düşünüyoruz. Bu minimum zararlar arasında nikotin, kimyasal gliserin, bitkisel gliserin, gıda aroması ve etil maltol bulunur. Nikotin olmadan, diğer kimyasallar şekerlemelerde kullanılan bileşenlerdir. Kimyasal kelimesinin kulağa korkutucu gelmesinin nedeni, kimyasallar hakkında yeterli bilgi ve deneyim eksikliğidir. Ellerimizi yıkamak için kullandığımız temizlik sabunlarının bile kimyasallar içerdiğini unutmayalım. Her gün dişlerimizi fırçalamak için kullandığımız diş macunları, kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, ayakkabılarda, giysilerde ve birçok gıdada bulunan maddelerin birçoğu aynı zamanda kimyasallar da içermektedir. Elbette elektronik sigaranın sağlığa faydası olduğunu söylemek doğru değil. E-sigaralarda kullanılan sıvılar bir miktar zarar görmüştür. Sıvı içeriğindeki nikotinin neden olduğu hasar iyi bilinmektedir.


Nikotinin insan sağlığına zararı

Nikotin, tütün yakıldığında üretilen sıvı bir maddedir. Enerji veriyor ve son derece bağımlılık yapıyor. Normal sigaralarda 20 mg olan nikotin, elektronik sigaralarda çok az miktarlarda bulunur. Bu durumda elektronik sigaraların da normal sigaralar kadar şiddetli olmasa da nikotin hasarı izleri de gösterdiğini söyleyebiliriz. Nikotin içermeyen likit içeriklerin hemen hemen hiçbir zararı olmadığını söyleyebiliriz. Nikotinin sakinleştirici bir etkisi olması gerektiği için günün herhangi bir saatinde içilebilir. Özellikle akciğerlere ve üst solunum yollarına verilen hasar önemlidir. Elektronik sigaralarda nikotin oranının nasıl ayarlanacağını bilmek büyük bir artı diyebiliriz. Özellikle nikotin bağımlılığından kurtulmak için nikotin içeren sıvılarda bile kullanılan miktarlar oldukça azdır. Tamamen nikotinsiz likitlere geçilerek sadece aroma içeren sıvılar zamanla elektronik sigaralara verilen zararı neredeyse ihmal edilebilir miktarlara indirecektir.


Elektronik sigara, sigarayı bırakmak için en iyi araçtır. Elektroniksigara.org olarak elektronik sigaraların tamamen zararsız olduğunu iddia etmiyoruz ancak daha kesin bir açıklama, normal sigara benzeri tatlılara göre çok daha fazla zarar verdiğini söylemek olacaktır. Açıklamalardan dolayı elektronik sigaralar normal tütün ürünlerinden daha sağlıklı bir seçenek ve sigarayı bırakmaya çok etkili bir alternatif haline geliyor.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Etiketler: TOSCANELLO ANTİCO PURO , ,
Çerez Politikası
Bu sayfada yer alan çerez politikası web siteleri için AB Genel Veri Koruma Direktifi’ne uygun olarak hazırlanmıştır. Web siteniz için gerekli bir diğer politika olan Gizlilik ve Kişisel Verileri Koruma Politikası’nın uzantısı niteliğindedir.