Menu
Your Cart

TOSCANELLO CLASSİCO PURO

TOSCANELLO CLASSİCO PURO
New
TOSCANELLO CLASSİCO PURO
675,00TL
Vergiler Hariç: 675,00TL

TOSCANELLO CLASSİCO PURO


Bazen sigaranın zararları hakkında detaylı bilgi bulmak zor olabilir. TOSCANELLO CLASSİCO PURO Satın Al Sigaranın neden olduğu zarar, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından dünyanın en büyük sağlık sorunu olarak tanımlanmaktadır. Her yıl milyonlarca insan sigara tüketiminden ölüyor. Sağlık sorunları ile maddi ve sosyal sorunlar sigaranın zararları arasındadır.


Sigaranın sağlığa zararları

Sigaranın insan sağlığına zararları; Kanser, solunum hastalıkları ve kalp damar hastalıkları üç ana grupta toplanmaktadır.


Sigaranın neden olduğu kanserler;


akciğer

pankreas

böbrek

gırtlak

yemek borusu

Ağızda

burun

boğaz

Sigaradan kaynaklanan solunum hastalıkları;


Akciğerlerin ve solunum yollarının kronik enfeksiyonu

Kronik enfeksiyondan kaynaklanan hasar

astım

bronşit

Amfizem

Sigara tüketiminden kaynaklanan kardiyovasküler hastalıklar;


Vasküler tıkanma

kangren

Kalp krizi

Ayrıca erken yaşlanma, ülser, iktidarsızlık, kısırlık, erken doğum, düşük, tat ve koku azalması gibi sigaranın neden olduğu çeşitli sağlık sorunları vardır.


Sigara içmenin diğer zararları

Yaygın olarak sigara içmenin sağlığa yalnızca ciddi sağlık sorunları nedeniyle zarar verdiğine inanılırken, zararın mali ve sosyal boyutları da vardır. Ancak, Türkiye ve ek vergiler dahil olmak üzere dünya genelinde yüksek sigara fiyat artışları, günlük sigara tüketimine daha büyük bir mali yük getirmekte ve artan sigara TOSCANELLO CLASSİCO PURO Sipariş yasağı toplumdan uzaklaştırılmaktadır. Türkiye'de ve kapalı alanların dışındaki otobüs durağında bile sigara içmek birçok ülkede yasak ve yasak. Bu da sigara içenlerin eğlence mekanlarından iş yerlerine, eğitim kurumlarından hastanelere kadar bulundukları ortamı terk etmelerine neden oluyor.


Sigara içmenin zararının bir başka boyutu: pasif içicilik

Sigara içmek sadece sigara içenler için değildir; Aynı zamanda yayılan ve içinde çeşitli kimyasallar bulunan dumandan çevredeki insanlara zarar verir. Sigara içmeyen ancak sigara içenlerle aynı ortamda bulunan kişiler de sigaranın zararlı etkilerine maruz kalmaktadır. Öyle ki, ikinci el sigara her yıl dünya çapında en az 3.000 ölüme neden oluyor.


Pasif içiciden en çok etkilenenler çocuklardır. Pasif içicilik, özellikle sigara içen ebeveynleri nedeniyle sık sık sigara dumanına maruz kalan çocuklarda kanser gelişme oranının% 15'ini oluşturmaktadır. TOSCANELLO CLASSİCO PURO Satış Ayrıca pek çok yerde bulunabilen sigara içilen alanlar ve sigara içilmeyen alanlar beklendiği gibi çalışmamaktadır çünkü sigara dumanı havaya karışarak çok çabuk yayılabilir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Etiketler: TOSCANELLO CLASSİCO PURO , ,
Çerez Politikası
Bu sayfada yer alan çerez politikası web siteleri için AB Genel Veri Koruma Direktifi’ne uygun olarak hazırlanmıştır. Web siteniz için gerekli bir diğer politika olan Gizlilik ve Kişisel Verileri Koruma Politikası’nın uzantısı niteliğindedir.